Telekineziyi Herkes Yapabilir mi ?

Telekineziyi Herkes Yapabilir mi ?

Telekineziyi herkes yapabilir. Daha doğrusu parapsikoloji de herhangi bir dalı herkes yapabilir. Ayrıca bir şeye ihtiyacınız yok. Yani ihtiyacınız olan tek şey sağlam bir kafa. Sağlam kafadan kastım akıllı olmanız değil. Bu işler için biraz, baya bir kırık olmanız gerekiyor (:

Yetenek, yatkınlık gibi şeyler bu konu için geçerli değil. Aslında bence yetenek diye de bir şey yok. Yeri geldiğinde Ronaldo veya Messi çok yetenekli diyorsunuz. Ama yeri geldiğinde de onlar futbolu analarının karnında öğrenmedi diyorsunuz. Aslında fark etmeseniz de çok kolay bir şekilde kendinizle çelişiyorsunuz.

Yetenek nedir aslında ?

Yetenek diye bir şey yok. Yetenek, kişiliğinizin, düşünce yapınızın, hobilerinizin hiç yokken, sıfır noktasında iken yani bebeklik döneminde başlayan bir gelişme ile şekillenir. Doğduğunda herkes eşittir. Ama bu gelişme çevreden gördükleriniz, duyduklarınız, sizi oyuncak edip bir şeyler yaptırmaya çalışırlarken ortaya çıkar. Yetenek dediğiniz kavram böyle oluşur.. Küçük yaşta çocuklara yüzme, dil eğitimi gibi şeyler verilir. Neden ? Çünkü çocuğun algısı o zaman sonuna kadar açıktır. Ne versen dibine kadar alır, reddetmez. Uyum sağlamaya çalışır.  Yetenek dediğiniz şey böyle oluşur.

Şu an yaşadıklarınızdan dolayı bebekler, çocuklar kadar kolay adapte olup öğrenemezsiniz bazı şeyleri. Bunun sebebi deneyimleriniz, ön yargılarınızdır. Oysaki çocuk cahil olduğu için tohumu atıp filizlenmesini beklemek en kolay olanıdır. Ne verseniz öğrenir. Ne ekerseniz kesinlikle bir eksiklik olmadan olduğu gibi onu biçersiniz.. Şu an zor olsa da onlar gibi yetenek kazanabilirsiniz. Ama sıkıntı burada fark ettiyseniz. Yetenek, kazanılabilen bir şey ise o zaman kendi anlamı ile çelişir ve ortada yetenek diye bir şey kalmaz.

Evet telekinezi için yeteneğe ihtiyacınız yok. Ama peki neye ihtiyacınız var ? Öyle ya daha önce denemiş olanlarınız bilir. Bazıları çok kolay yapabilirken, bazıları hiç bir şey yapamaz. Bunun sebebi nedir ve size gerekli olanlar, izleyeceğiniz yol nedir ?

Birincisi inanç kısmı. Bu inanç biraz yanlış anlaşılıyor ama gerçi sonunda aynı kapıya çıkıyor. Bu inanç iman etmek olarak değil. Hani bir iş yapmaya çalışırsınız. Başaracağınıza inanmazsanız o iş çok kolay olsa bile başaramazsınız. Telekinezi de aynen böyle. Önünüzde ki nesneyi hareket ettireceğinize inanmazsanız hareket ettiremezsiniz. O nesneyi hareket ettirebileceğinize inanmanız gerekiyor. Bunu sağlamak için zaten en temelden başlatıyoruz. Psi Wheel, yani iğnenin üzerindeki kağıdı döndürmek ile. Nasıl binaya çıkarken onuncu merdiven den başlamıyorsanız aynı şekilde telekinezi de de basit şeylerden başlamayıp direk araba hareket ettirmeye çalışamazsınız. Yani deneyebilirsiniz. Ama şuan ki yaşam tarzınız ile hareket ettiremezsiniz. Daha gelişmiş bir düzey için kitap yazıyorum ama size hobi olarak yapabilmeniz için gereken her şeyi vereceğim.

Eğer olabildiğince alt düzeyden başlarsanız telekinezi yapabileceğinize inanabilirsiniz. Yani telekinezi yapabileceğinize inanırsanız dolaylı yoldan da telekinezinin varlığına inanmış olursunuz. Ya da tam tersi. Ben size telekineziyi kanıtlayamam. Çalışma yapmıyorum çünkü. Öyle bir zorunluluğumda yok zaten. Ama dediğim gibi eğer telekinezi hakkında şüpheniz yoksa ilabildiğince en alt düzeyden başlarsanız telekineziyi yapabileceğinize inanırsınız..

Çoğunuzun telekinezide ki başarısızlığı bu yüzden. Telekineziye inandığınızı söylüyorsunuz ama inanmıyorsunuz. Hala içinizde şüphe var. En küçük tereddüt bile başarmanıza engel. İnançsızlığa sıfıra indirgemeniz gerek. Kendinize olan inancınızı gözden geçirin. Kendinize inanın. Sonrası kolay zaten..

 

Youtube Kanalım: http://bc.vc/2MHgps6

Cevap Yaz