Telekinezi Nedir ?

 

Telekinezi Nedir ?   Selamun Aleyküm..                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Bilimin çözemediği, fizik ötesi algılar topluluğuna parapsikoloji denir.                                                                                                                                                                                                                                                  Bilim Adamları parapsikolojiyi kabul etmedikleri halde ona psikolojiden türetilen bir isim vermiş, bilim ile çözemedikleri her konuyu onun üzerine yıkıp kolaya kaçmaktan da geri durmamışlardır..Tabii bunun konumuzla bir alakası yok.. 🙂

Telekinezi de Telepati, Durugörü ve Astral Seyahat gibi parapsikolojinin alt dallarından birisidir.

Tüm bunlar hala çözülememiş ilimler olsalar da bir çok ülke de çalışmalar sürdürülüp, telefon kullanmadan kilometrelerce uzaktan haberleşmeyi sağlamak, taşıt kullanmadan ulaşımı sağlamak,uçmak.. Yani kısacası insanın doğasında var olan asıl gücü ortaya çıkarmaya çalışırlar..

Telekinezi, çoğunluğun görüşüne göre insanda,eşyada,tüm evrende var olan enerjiyi beyin gücü ile kontrol edip bu enerji ile cisimlere uzaktan(fiziksel güç kullanmadan) etki etmektir.

Telekinezi Nedir ? diye soralım tekrar. Genel olarak bakarsak vücutta enerji var. Telekinezi bu enerjinin kullanılmasıdır. Halk arasında nazar vardır ya bu enerjinin gözlerden çıkması nazardır işte. Telekinezi de başka yerlerden de çıkartıyorsunuz işte (: Telekinezi Nedir ? Sorusunun cevabı budur aslında.

Televizyonda, şov programlarında görmüşsünüzdür kaşık büken insanları.Bir çoğunuz da inanmamış olabilir, haklısınız.Televizyondakiler insanları etkilemek için illüzyon veya belirli teknikleri(hileleri) uygulamışlardır.Telekinezi yapmıyorlar yani.Çünkü kaşık onların yaptığı gibi 2 saniye de 90 derece yamulmaz. Eğer o kadar kısa sürede onu başaracak kadar telekinezi de ilerlemiş olsalardı emin olun şuan televizyonda değil milyarder olarak Miami sahillerinde güneşleniyor olurlardı.

Yanlış anlamayın, ben size telekinezi ile 2 saniye de kaşık bükülmez demiyorum, aksine bükülebileceğini söylüyorum.Bana arda arası kaşık, çok büyütme demeyin.Deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki o kaşığı 2 saniye de bükmek çok çalışmanın bir ürünüdür ve bir kişi onu yapacak kadar çok çalışırsa, telekinezi de  o kadar ilerlemeyi başarırsa nesneleri veya kendisini uçurması çok da uzakta değildir..

Parapsikolojinin alt dalı olmasına rağmen telekinezinin etki alanı çok da az değildir.Hemen hemen her şeyde telekinezi kullanılabilir.

Telekinezi ile kaşık bükmenin yanında gözünüzün gördüğü her nesneyi hareket ettirip uçurabilirsiniz, kendinizde buna dahil .. Yani aklınızın aldığı her şeyi yapabilirsiniz.Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir şey.

Konumuzun aslına dönecek olursak, kısaca telekinezi, beyin gücü ile cisimlere etki etmektir.

Selam ve Dua ile..

Youtube Kanalım: http://bc.vc/2MHgps6

 

Cevap Yaz