Telekinezi Günah mı ?

Telekinezi Günah mı ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Zamanında telekinezi.com da Telepati, Durugörü, Telekinezi, Duru işiti ve Levitasyon’un günah olup olmadığına değinmiştim. Aslında buna yani Telekinezi Günah mı ? sorusuna Mollaların falan cevap vermesi gerekir çünkü bu onların yetkisi. Bizim onlar kadar dini bilgimiz olmadığından dolayı insanları yanlış yönlendirebiliriz. Ama Telekinezi Günah mı ? diye araştırdığınız da pek de ele dokunur bir şey bulamazsınız. Genelde bu işle uğraşanlar cevap vermiştir ve verdikleri cevap türü yanlıştır. Telekinezi Günah mı ? diye çok soruyorlardı adamlarda niye günah olsun ki içimizdeki gücü kullanıyoruz derlerdi. Tamam kısmen doğru ama adam zaten günah olup olmadığını öğrendikten sonra bu işe başlayacak, bilgisi yok ki. Etraflıca anlatmak gerekir bu konuyu. Burada günah olup olmadığını anlattım. Eskiden yani. Her ne kadar bunun cevabını vermek istemesem de Mollalara bırakmak istesem de bazı konularda açıklayıcı fetva olmadığında veya hiç fetva olmadığında insanların kendisi araştırıp bu konuyu bir hükme bağlaması gerekir.

Peygamber Efendimizin sav nazar ile alakalı bir çok hadisi şerifi bulunuyor. Bunları bulup okuyun. Telekinezi nedir diye burada anlattım. Sitedeki tüm yazıları okuyun, videoları izleyin öncelikle.

Okudunuz, izlediniz mi ? Güzel. Dedim ya nazarla falan alakalı hadisi şerifler var. Telekinezi bildiğiniz gibi vücuttaki enerjinin kullanımıdır. Bu enerji gözlerden çıktığında ise nazar diye isimlendirilir ki halk arasında zaten pek meşhurdur. Peki nazar büyü mü ? Değil. Nazar günah mı ? Gerçi halk arasında nazar hep kötü bir şey olarak görülür ama onun da iyisi, kötüsü vardır. Nazar tabii ki kötüyse, insanlara zarar veriyorsa günahtır. Ama bir kötülüğü yoksa günah değil. Büyü iyi yönde de olsa, kötü yönde de olsa haramdır. Bakın haramdır diyorum günahtır demiyorum. Haram günahın daha üst seviyesi (: Telekineziyi de nazar gibi düşünebilirsiniz yani. Ya da neşter gibi. Neşterle adam öldürürsen günah, ameliyat edersen sevap. (:

İslam zaten bu tür şeylere ölçü getirmiştir. İslam insanlığa yararı olan bir şeyi yasaklamaz. İstidraç ile karıştıranlar oluyor telekineziyi o çok farklı bir durum. Zamanında bende o düşüncedeydim. İstidraç kerametin tersidir. Nasıl ki mucizenin amacı Peygamberin peygamberliğinin ispatı olarak görülüyorsa Kerametin amacı da velilerin ispatı gibi bir şey.

İstidraç kerametin tam tersi dedim ya, keramet İslama bağlı olanlarda istidraç ise İslam dan uzak olanlarda gözükür. Siz Mümin iseniz zaten istidraçlık bir durum yok. Bu tamamen sizin Müslümanlığınız, imanınız ile alakalı olan bir şey. Yani kendinize bakacaksınız, Müslümansınız. Namaz kılıyor musunuz ? Oruç tutuyor musunuz ? Allah’ın haram ettiklerinden sakınıp, helal dediklerinden faydalanıyor musunuz ? Kurana, sünnete ne kadar uyuyorsunuz ? Kısaca bunlara dikkat edeceksiniz. Müslümanın uyması gereken 2 şey vardır. Kuran ve sünnet. Kurana uyup, Peygamberin sav sünnetine uygun yaşıyorsanız hiç bir sıkıntı yok. Ama yok bu tür işlerle uğraştıkça İslam dan uzaklaşıyorsanız kendinize çeki düzen vereceksiniz. Yoksa bak ben suda yürüyorum, oldum, piştim haşa Allaha ihtiyacım yok deyip ilahlık ilan ederseniz sıkıntı zaten büyük. Bir menkıbe vardı tam hatırlayamadım ama aklımda olduğu şekliyle anlatayım.

Bir Allah dostuna geliyorlar şurada falanca zat varmış kerametleri meşhurmuş ziyaret edelim. ” diyorlar. Veli zat diyor ” keramet önemli değil önemli olan istikamettir.” ama adamlar “o zat suyun üzerinde yürüyormuş” veli” balıklarda suyun üstünde gidiyor. adamlar bu söz karşısında şaşırmış demişler ki ” ama o zat uçuyor” Allah dostu yinelemiş ” kuş da uçuyor.. Önemli olan keramet değil istikamettir. Kaç kişinin hidayetine vesile olmuş, ona gidenlerin manevi alemi ne kadar düzelmiş bu düzelme ne kadar sürmüş. Bunlara bakılır.”  İmam- ı Rabbani ks hzleri diyordu herhalde “keşif, keramet maksat değildir. Kendisine zor bir iş verilen çocuğun bıkmadan, usanmadan o işi bitirmesi için eline verilen incik-boncuk yani oyuncak türü şeylerdir..” Bunları aslında çok da anlatmamam gerekir de neyse. Kısaca telekinezi büyü değildir çünkü enerji ile yapılır. Vücudun kendi üretimidir. Ha enerjiyi başkasından çekerseniz o tabii sakıncalı.

Bazıları sürekli etraftan enerji çekmeye çalışıyor. Bunu anlatacağım başka zaman. Sizin enerjiniz fazla zaten başka yerden enerji çekmenize gerek yok. Çekerseniz sakıncalı dediğim gibi izin almanız gerekir insansa. Hayvansa, bitkiyse çekmenizi pek tavsiye etmem. Bu işi cinler yapmıyor, bu dünyaya tam olarak etki edemiyorlar ve işleri güçleri yok sizinle mi uğraşacaklar. (: Tüm bunlara bakıldığında telekinezi enerji ile yapıldığına göre günahlık bir durumu yoktur. Bir tek kötü yönde kullanırsanız günah. İslam zaten insanlığa faydası olacak bir şey varsa bunun içinde Müslümanların daha çok olması taraftarıdır..

Cevap Yaz