Reiki Nedir ? Bence Reikiden Uzak Durun

Reiki Nedir ?
Mikao Usui tarafından yeniden keşfedilen Evrensel Yaşam Enerjisidir. Şifa amaçlı kullanılır. Aslında Reiki Nedir ? sorusunun cevabını videoda verdim. Tabii her zamanki gibi video da bazı şeyleri anlatmayı unuttum onları anlatayım dedim. Birde Reiki Nedir ? sorusuna bu açıdan bakın. Önce videoyu izleyin ama. Uzun ama zevklidir. (:

Para konusunda bir tek şeyi unuttum. Bu reikiyi verirken para alırlar ya. Bunu enerjinin karşılığı, bedeli olarak görürler. Zaten öyle de şu açıdan yani onu hak ettiğinizi göstermek amacıyla falan. Halbuki bu saçma. Zaten söyledim parayı veren alıyor, fakir ne yapsın ? İşte evrende bir alıp verme döngüsü var falan. Hep bahane. Beleş yapan ben görmedim. Öyle internet sitesi açmış, kendine dükkan açmış kişiler parayla vermiyor. Daha çok onlardan reiki alıp insaflı olanlar bedava çevresine dağıtıyor. İnternette de var böyleleri. Ama diğerleri parayla yapıyor, asıl ustaları. Ne güzel iş anasını satayım. İşim gücüm yok bi işe yaramıyorum gidip bi reiki dükkanı açayım da parayı kırayım. Güzel fikir bende yapacaktım bi arada vazgeçtim. (:

Sürekli diyorlar ya reiki din değil herkes yapabilir falan diye. Yahu bir tane reiki üstadı gördüm. Kendisi şöyle tavsiye ediyor. Daha doğrusu tavsiye etmiyor. Melek enerjilerini. Kendisi müslüman ve melek enerjileri denilen şeyi/şeyleri kullanmıyor ve bir müslüman olarak tavsiye etmiyor. Ee hani reiki din değildi ? Şimdi biz reiki din değil dedik, melek enerjileri için veya diğerleri için demedik diye yan çizerler. E kardeş aynısının farklı rengi işte o da niye kıvırıyorsunuz ? (:

Bu 1. 2 İslama aykırı bir çok şey var demiştim. Birde bunlarda değişik bir durum var. Sanki kendileri bir üst mertebeye çıkıyorlar. Dur, olmadı bu, nasıl anlatayım. Biz dinleri peygamberler vasıtasıyla öğrendik değil mi kendileri elçi idi bize bildirdiler Allahın cc tebliğini. Hah işte bunlarda bir nevi elçi durumuna geliyor. Evrenin elçisi. Dikkatinizi çekerim Allah falan yok yatıyorlar evren kalkıyorlar evren. “Reiki yaparken bazı şeyler görüyorum, vücudumda enerji akıyor yahuuu hissediyorum” derler. (: Hatta “Ben çok hastaydım doktora gittim dediklerini yaptım ve yanında reiki yaparak şifaya kavuştum. Reiki beni şifaya kavuşturdu derler.”

Reiki nedir kardeşim ? Reiki alternatif tıp değil sadece tamamlayıcı olarak kullanılır derler falan. Neden bunu derler ? Çünkü hiçbir işe yaramıyor tamamen plasebo etkisi. Yav arkadaş adamlar yıllarını vermiş nasıl farkında olmuyorlar anlamıyorum.  Bakın reiki yaparken bazı şeyler görüyorum, yok meleklerle irtibata geçtim yok şöyle oldu böyle oldu. Düşünürseniz bunun anlamını anlarsınız. Hatta bunları bırakın bunlar küçük lokma. Direk Mikao Usui’ye bakın. Kendisinin meditasyonu ve orucu sayesinde bu enerji bahşedilmiş. Kim tarafından ? Kendisine işte semboller öğretilmiş. Sanki anasını satayım peygamber seçildi adam. Vahiy alıyor. Kim öğretti sana bunları, ne anlama geliyor ?

Ses seda yok. Bakın muhterem insanlar (: Her şeyin zıttı vardır. Söylemedim mi bunu daha önce ? Bazı makamların, ilahi hallerin birde şeytani tarafı vardır. Sizin bu yaptığınız o şeytani tarafa giriyor işte. Şeytan size kimseye(Allaha) kul olmanızı istemiyor. Sizi yoldan saptırmaya çalışıyor. Kendi kendinize yetebileceğinizi söylüyor. Siz oldunuz bittiniz, hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Aha kapı aha da sapı. Yok bu başka bir laftı 😀 Aha evren aha da enerji. Elinizin/ ayağınızın altında. İstediğiniz gibi kullanın diyor. Uyanmadınız mı hala ? Bakın Tasavvuf ile sürekli kıyaslama falan çalışırlar. Tasavvuf dada var bu yanlış bir şey yapmıyoruz imajı vermeye çalışıyorlar güya. Ben yer miyim bunu yemem. Tasavvuf böyle değil kardeşim. Tasavvufun amacı Allaha cc ulaşmaktır. Yani O’nun rızasını kazanmaktır. Temel amaç odur. Sizin temel amacınız evren. Çekim yasası da böyle. Yok evrene enerji, düşünce yolluyoruz falan filan. Onla da çok uğraştım faso fiso.

Tedaviye yardımcı etki yapıyormuş da bilmem ne. Birde normal tedavi ile birleşince çok büyük etkisi oluyor diyorlar. Ulan normalde, tek başına niye olmuyor o zaman etkisi ? Lan deli olacam arkadaş 😀 Ne anlatıyordum ki ben..

Ha bu semboller var. Bir şey diyeyim mi yazı yazıyorum ama yine unuttum bazı şeyleri. Neyse burayı belki güncellerim sonra. Semboller var. Bunlar gizlidir, kimseye gösterilmez falan. Belki o mikao denen herif hani aydınlanma yaşadı ya. Şeytan öğretti, cin öğretti belki bunları nereden biliyorsunuz ? Çok absürd geliyor dimi. Olm adam, gerçi şeytan adam değil it oğlu it. Her şeyi yapar. Sizi oyuncak yapar, oynar durur. Hatta elinize reiki diye uydurulmuş saçma bir şey vermiş siz onunla oynayıp duruyorsunuz. Yok reiki yaptım çok faydası oldu stresim gitti falan filan bütün sorunlarımdan kurtuldum.

Babacım sen insanlardan koptun o yüzden stres yok zannediyorsun. Suriyede insanlar katlediliyor, arakanda falan. Sen insansan vicdanının sızlaması gerekir. Amaan bi enerji yollarım arakanın etrafını enerji ile sararım her şey hallolur. Gerçekten bunu söyleyen gördüm yav. İnsan değil bunu söyleyen. Hani tek başına şifa vermiyordu ? Mantıklı olmanın dibine vururum aklınız kalır burada. Şu yeryüzünde ikna edemeyeceğiniz tek insan benim. Bunu anlayın da bi önce.. Adam insanlarla bağını koparır, her şeye gülümser, evren halledecek merak etmeyin her şey yoluna girecek der. Eee ? Bu gamsızlık kusura bakmayın. Bu dünyaya mutlu olmaya gelmedik. Sıkıntı çekip imtihan olmaya geldik. Siz hala mutluluğu aramaya çalışıyorsunuz, rahat etmeye çalışıyorsunuz. Lan insanlar katlediliyor orada sen nasıl insansın.. Buradan lafı döndürüp dine bağlayacağınızı biliyorum. Yemezler koçum sen git laf cambazlığını başkalarına yuttur.

Biz ramazanda oruç tutuyoruz değil mi ? Bize niye gelmiyor bu enerji. Yazacağım çok şey varda yoruldum yav..

Bu melek enerjileri falan ne iş ? Hatta melek enerjilerini bırakalım boş verin o saçma şeyleri. Gümüş Mor Aleve bakalım ben uyumlamasını almıştım. Ders notu vermişlerdi ondan bahsedelim biraz.. (: Şunu cümle diyim işte saçma bir şeyi her gün söylememiz istendi ? “BEN GÜMÜŞ MOR ALEVDEN BİR VARLIĞIM. BEN TANRI’NIN İSTEDİĞİ SAFLIĞIM” ne anlama geliyor hiç bilmiyorum. Niye tanrı, Allah cc olmuyor mu ? Gümüş Mor Alevden bir varlığım ne demek ? Ben Allahın kuluyum kardeşim.. (: Bu işleri yapanlar her şeyi sorgular ama bunları sorgulamaz. Yasak, çok ayıp.. (: Sürekli “BEN” dememizi söylerlerdi. Acayip uyuz olurdum.

Gümüş Mor Alevi(GMA) kullanmak için onu davet etmemiz gerekiyormuş. Şöyle bir cümle söylenir. “Kalbimi, benliğimi, bedenimi, bilincimi ve ruhumu GMA enerjisine acıyorum.” bunu söyleyince enerji geliyormuş. Nereden geliyor acaba.. (:

Çakraların temizlenmesi için elinizi çakranın bulunduğu yere koyuyorsunuz ve şöyle diyorsunuz “Bu bölgedeki tüm olumsuz  duygu, his ve anıların GMA ile dönüşüme uğratılması, arıtılması ve şifalandırılmasına niyet ediyorum ” Aynen kopyalıyorum ha görün ne saçma şey olduğunu. E birader hani ateist falan da yapardı bunu ? Niyet etmek diyorsun. Niyet nedir ? Birde şöyle saçma bir şey var. Ulan ateist zaten sadece maddesel şeylere odaklanmış. Sen enerji diyorsun, yok enerji beden, çakralar, nadi, melek enerjisi.. E adam ateist ? A çok pardon unuttum. Bunu yapabilmek için inanmak gerekmiyor, inanmasa da çalışır.. (:

Birde başka bir şey söylenir bu zaten iyice tepemi attırdı. “Başkalarına şifa vermek için Gümüş Mor Alev’i kullanırken Gümüş Mor Alev meleklerini ve St. Germain’i çağırmalısınız, sonra kendinizi onlarla beraber mor bir alevin içinde olarak zihninizde canlandırın.” Ne la bu ? Dalga mı geçiyorsunuz ? Ben buraya daha bir sürü şey yazarım çok fazla uzatmak istemiyorum. Müslüman olmayanları bilmem de müslümansanız uzak durun bunlardan kardeşim. Ha bu arada ben reiki yapan herhangi bir kişiye falan söylemedim bunları genel konuşuyorum.. (: Hiç kimseye hakaret falanda edilmemiştir. Bu genel olarak düşüncelerimi ifade ediş tarzımdır. Reiki gerçekten varsa o zaman benim reikiye yok demem reikinin olmadığı anlamına gelmez, bunu değiştirmez. Ama yine de hepiniz bana yanlış geliyorsunuz kusura bakmayın..

Reiki Nedir ?

Bunun cevabını almışsınızdır herhalde.. (:

Buradan çakranın ne olduğuna bakarsınız..

Neyse şu hanımın itiraflarını (: okuyun. Benden daha güzel anlatmışlar reiki nedir mevzuunu. Bir tek yazılan et yememe olayına katılmıyorum. Zira etin manevi duruma ters bir etkisinin olduğu biliniyor.

Bir Yanıt

  1. Mehmet Uğur 20 Haziran 2018

Cevap Yaz