Neden Telekinezi Yapmıyorum ?

Neden Telekinezi Yapmıyorum ? İleride muhtemelen “e peki kardeş tüm bunları anlatıyorsun da sen neden yapmıyorsun ? ” diye soracağınızı tahmin ettiğimden dolayı böyle bir yazı yazmaya, video çekmeye ihtiyaç duydum. Telekinezi ya da parapsikoloji ile alakalı herhangi bir dalla ilgilenmememin sebebi çok fazla aslında. Bunlar arasında yaşadığım acayip tembellik ve yorgunluk hali başı çekiyor (: Bir kere telekineziyi sevmiyorum. Tüm bunlar bana sıcak gelmiyor. Fantastik filmleri izlediğimiz zaman bir çok kişide süper güç var. Ve kapışıyorsun onlarla. Ben şimdi telekinezi yapsam, uçsam kaçsam ne işime yarayacak ? Kimse de yok ki yapıp ne yapacağım ? Ayrıca tüm bunlara izlediğim dizi, film ve animeler yüzünden bulaştım. Bulaştım demek biraz ağır oluyor ama anlamışsınızdır beni. Bu işler onlar sayesinde girdim. Ve hep onlar gibi olmak için hayal kurdum falan.

Ama hayal kurarken eksik bıraktığım çok önemli bir nokta vardı. Eee diyelim bunları yaptım peki sonra ne yapacağım ? Bunu hiç düşünmemiştim işte. Ve bunu düşünmeye başlayınca içimi bu işlere karşı acayip bir şekilde soğukluk kapladı. Farkındaysanız filmlerdeki gibi bir hayat süremeyiz değil mi. Diyelim görünmez oldum ne yapacağım ? Param olmadığında markete girip bir şeyler mi çalacağım ? E ben Müslümanım kardeş hırsızlık, başkasının malını gasp etmek günah. E tüm bunları düşündüğünde insan harama doğru bu güçler sayesinde çok kolay bir şekilde yaklaşıyor.

Birde beni çift kişilikli düşünebilirsiniz. Öyle değilim ama. Hani şöyle, nasıl anlatayım. Hem dini tarafım ağır basabiliyor hem de dünyaya düşkün olabiliyorum. Bu yüzden iki kişiliğim var diyorum. Dünyaya meylettiğim zaman günahı takmam sıkıntı değil. İşte bu zamanlarda telekinezi çalışıyorum, zengin olmaya çalışırım falan türlü türlü işler yaparım. Ama ne zaman gafletten uyanır gibi olurum, Allahı cc hatırlarım, ölümü hatırlarım o zaman içime dünyaya karşı soğukluk girer. Zengin olmaya çalışmam çünkü ölüp gideceğiz, yanıma götürecek değilim. Telekinezi, parapsikoloji falan çok boş gelir. Tasavvuf kitaplarında okuduğumda evliyaların falan bir çok kerameti olur.

Ve biraz fazla keramet okudum, duydum. Artık olağanüstü şeyler bana çok sıradan geliyordu. Ve okuduğum, öğrendiğim kadarıyla da keramete itibar edilmez. Hani şurada bir evliya varmış gidip kerametini görelim demezsiniz. Yani dersiniz ama çok ayıp ve edebe aykırı bir şeydir. E kardeş evliyanın kerameti bile kıymet görmüyorsa ben niye telekinezi yapıp kağıdı döndürmeye çalışayım ki ? Birde zaten ölüp gideceğiz dedim ya telekinezi ile uğraşmak bana boş geliyor o yüzden. Ha telekinezi boş değildir ama bana öyle geliyor sadece. Onun yerine, ona ayıracağım vakti gider ibadet etmekle geçiririm. Allaha layık, O’nun benden razı olması için çalışır, çabalarım.

Aslında telekinezi yapmamın sebebi yani özeti bu şekilde ama aklımda o kadar fazla şey var ki bunların hepsini anlatamam. Sadece yukarıda yazdıklarım ın bile sizi tatmin etmesi lazım. (: Ki içimdeki savaş yukarıda ki kadar kısıtlı, az değil. 20 yıllık bir iç savaş var ve bu savaş da telekinezi benim için fazlaca bir öneme sahip değil.

Cevap Yaz