Kinezi Nedir ? Kinezi Çeşitleri

Kinezi Nedir ? Kinezi Çeşitleri                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Her zaman ki gibi yine videoyu kapattıktan sonra aklıma gelen şeyler oldu yani yine unuttuklarımı yazacağım. Gerçi şu an ne yazacağımı da unuttum ama.. En azından yazıyı okurken videodakine göre ben düşünürken bekleme gibi bir sorununuz olmuyor. Son halini okuyabiliyorsunuz. Aslında burada eşitsizlik var. Ben düşünürken o kadar vakit harcıyorsam sizin de ben düşünürken beni beklemeniz gerekir. Yazı da bu mümkün olmuyor ama videoda artık olabildiğince kesmemeye gayret ediyorum. Bekleyeceksiniz ulen.. (:

Kinezi Çeşitleri çok fazla. Çoğu uydurulmuş şeyler. Örneğin laktokinezi (süt ve süt ürünlerinin kontrolü) Videoda anlattım Kinezi Çeşitleri’ni kısaca. Harbi ne anlatacağımı unuttum. Ha şeyi söyleyecektim ben yav.

Bu elementler ile kineziler birbirine çok karıştırılıyor. 4 element var ateş, su, hava, toprak. Kinezi Çeşitleri’nde de ateş kontrolü (pyrokinezi), su kontrolü (hidrokinezi), hava kontrolü (aerokinezi) ve toprak kontrolü (terrakinezi veya geokinezi. 2 adı var. Genelde terrakinezi deniliyor) var. Şimdi tüm kinezileri bir kenara bırakalım ve bu dördünden devam edelim. Elementler 4 tane dedim ya. E şimdi bunlarda 4 tane. Birbirlerinin aynısı demi isim olarak. Ateş, su, hava, toprak. Peki bunlar birbirinden neden ayrı ? Sonuçta element diye belirtmeye gerek var mı bunları yaparken ?

Aslında burada çok saçma bir sorun çıkıyor ortaya. Element kontrolünün ruhsal bir şey olduğunu, fiziksel yanının bulunduğunu ama çok farklı etkileri olduğunu söylüyorlar. Elementlerin kinezilere göre diğer farklı elementallerinin olması. Elemental, elementin ruhu oluyor sanırım. Ha yok ozan abinin dediğine göre hava elementalleri genelde peri olarak bilinirmiş. Siz en iyisi elementler için şurayı okuyun. Bakın orada TTmF## var onunkileri okuyun. Bunlarla konuşup anlaşıyorlar falan. (: Elementlerin bir diğer farkı da ileri düzey için büyüye gereksinim duymasıdır. Normalde yani başlarda gerek yok. Peki en önemli farkını da söyleyeyim (: Aslında çok fazla da bi bilgim yok elementler hakkın geveleyip duruyorum 😀 Daha çok ruhsal boyutla ilgileniyor yani kısaca bu elementler. Bu elementler ile hatırladığım kadarıyla toprak elementiydi evet toprak elementi ile şifa çalışması yapıyorsunuz. Ne alaka toprakla şifa işte bende bilmiyorum onu. Bende toprak kontrolü zannetmiştim zaten o zaman. Neyse elementler böyle.

Kinezilerde ise tamamen fizikseldir. Burada da şu sıkıntı var. Normalde telekinezi maddeye atomik düzeyde hükmetmektir. Hani havayı kontrol edebilen birisi havadakileri diğer maddeleri ayırt edebilmeli, ayırabilmeli. Ya da su, sıvı kontrolü yapanlar havadaki nemi suya dönüştürebilmeli, sıvılarının moleküllerini ayırıp farklı sıvılar elde edebilmeli. Falan filan. Ama bunlar yapılmıyor söylenen sadece hareket ettirmek. Telekinezi her şeyi hareket ettirmek. Ateş kontrolü ateşi hareket ettirmek, hava kontrolü havayı kontrol ettirmek, su kontrolü suyu hareket ettirmek, toprak kontrolü de toprağı hareket ettirmek. O kadar sadece kontrol yani hareketini sağlamak. O maddenin temeline inip atomuna hükmedemiyorsunuz. Suyu ayrıştırayım şöyle yapayım böyle yapayım yok.

Öyle saçma bir şey yani. Neyse.. Ama birde bu tabii ki söylenenler. Yav en deli olduğum nokta tüm bunları kimsenin yapmaması, yapamaması. Lan kimse yapmadıysa daha önce bu bilgileri kim söylüyor ? Normalde dediğim sadece hareket sağlanır. Onların dediği öyle. Ama sizin düşünceniz özgür. İsterseniz atomuna da hükmedersiniz. Atomuna, sapına kadar 😀 hükmediyorsanız bu element kontrolü yaptığınız anlamına da gelmez. Yav isim vermeyelim anasını satayım isim verince ne olacak. İstediğinizi, düşündüğünüz her şeyi yapabilirsiniz. Gerisinin … 😀

Chronokinezi (Zaman Kontrolü)

 

 

Cevap Yaz