Her şey Oyundan İbaret

Şu dünya da görüp görebileceğiniz herşey bir oyundan ibaret. Televizyon, radyo, programlar, seminerler, siyaset, politika, savaşlar, barış görüşmeleri, elçiler, filmler, diziler, reklamlar, kitaplar, insanlar.. Hayal bile edemeyeceğiniz bir düzen içinde tiyatro sergiliyorlar.. Bu paranoyaklık değil, insanların gaflet içinde olduğu bir dünyada doğruyu yanlıştan ayırmaktır, farkındalıktır..

Az çok savaşların, silah tüccarlarının silah satmak, inşaat şirketlerinin yıkılan yapıları yeniden inşa etmek, ilaç şirketlerinin hastalananlara ilaç satmak, gıda sektöründekilerin yiyecek-içecek satmak, tekstil sektörünün kıyafet satmak istemesi için çıktığını biliyorsunuz.. Savaş bunlar ve daha bilmediğiniz bir çok sebep için çıkıyor. Mesela Suriye de ki iç savaş. Siz sadece musul/kerkük petrolleri için çıktığını mı sanıyorsunuz ? Böyle düşünmek gerçekten saf düşüncenin dibidir. Onların ekmek alacak paraları yok, bu saydıklarını nasıl alabiliyorlar da şirketler kazanç sağlayabiliyor ? Diyebilirsiniz. Ama onların bir şey almasına gerek yok. Çeşitli dernek ve vakıflar halktan fazlasıyla para toplayıp o saydığım her şeyi yapıyorlar. Ki bu vakıfların ne kadarı güvenilir? Onlara hizmet etmediği ne malum ? Aldıkları paraların hepsini de yardım için gönderdiklerini zannetmiyorsunuzdur umarım.

Sağlık

İlaç şirketleri sırf ilaç satmak için insanlara hastalık, virüs yayıp ürettikleri ilaçları satıyorlar. İnsanlar bu kadar zalim. Sırf para kazanmak ve güç elde etmek uğruna hastalık çıkartıp, insanlar arasında yayıyorlar.. Böyle birşeyi hiç düşünmediniz değil mi ? Aklınıza gelmedi ? Bu kadar şerefsiz olacaklarını tahmin edemediniz.. Yıllarca kanser tedavisini bulan bilim adamlarının öldürülmesi bu olaya en büyük örnektir. Eğer kanser tedavisi bulunursa kimse kanser olmaz. Yıllarca süren kanser tedavisi ortadan kalkar ve böylece milyarlar kazanmak yerine milyonlar kazanırlar, bu da onlar için çok büyük bir zarar olur. Yoksa teknolojinin bu kadar gelişmiş, insanı hayretler içinde bırakan bir noktadayken, bir kıçı kırık kanseri mi tedavi edemeyecektik. Para insanın gözünü kör ediyor işte..

Antivirüs

Aynı şey bilgisayar/ telefonlarda ki virüs programları içinde geçerli. Şirketler virüs çıkarıyor, sırf antivirüs satabilmek için. Arz, talep ilişkisi. Arzı da bunlar oluşturuyor, talebide.. Ücretsiz olanları var ama onlar pek bir işe yaramıyor. Bu yüzden ücretlileri var zaten.. Biraz mantıklı düşünün. Virüs yapmayı bilmeyen adam virüsle savaşacak antivirüsü yapabilir mi ?

 

Daha nasıl anlatayım bilemedim, zekanız bu kadarına yeter inşaAllah..

 

Yazacak çok şey var ama uzun olacak.Böyle herşey birbirine giriyor. Ayrı ayrı yazarım hepsini..

 

 

 

Cevap Yaz