Farklı Düşünme Metodu

İlk ders: Farklı Düşünme Metodu

Sizin farklı düşüne bilmeniz, bunu geliştirebilmeniz için film,dizi replikleri buldum. Bunların üzerinde düşünün.. Benim fikirlerime en çok Fight Club benziyor, izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.

Film repliği diye sadece okuyup geçmeyin, üzerinde düşünün ki kendinize bir şeyler kata bilesiniz. Bu konuyla alakalı geniş bir yazı yazacağım ama dediğim gibi yapın yoksa elde ettiğiniz tek şey boşa geçen vaktiniz olacak..

Düzenleme: Sırası karışmış, böyle idare edin artık.. Fight Club ile alakalı olanların sırası karışmış. Filmi izlemeniz için bir bahane daha (: İzleyin çok şey kazanacaksınız, yarıda uyuyup kalmayın çünkü yarım saatten sonra canlanmaya başlayacak.. Beni anlamak için o filmi izleyin daha da bir şey demem..

Düzenleme:

Ayrıca bunları yazdım eklemeyi unuttum. Tamam söylenenler hakkında düşünebilirsiniz ama izlemeden, o atmosfere giremeden tam olarak o duyguyu yaşayamazsınız. İlk önce izlemenizi tavsiye ederim. Bazen izlemekle de o duygular ele geçmeye biliyor, tetikleyici lazım olabilir. Veya ilk izleyişte değil 2.-3. defa izlediğiniz de bazı şeyleri tam olarak idrak edebiliyorsunuz. Ya da sizi etkileyecek bir olay yaşanması lazım ki bu farkındalık elinize geçsin. Çoğu zaman bundan haberdar değilsiniz sizi neyin etkileyip neyin etkilemeyeceğine dair.Bazı şeyler için, bazı şeyleri fark etmek için zamana ihtiyaç vardır. Anlatıyorum ama tüm bunlara rağmen nasibiniz de yoksa, söylediklerim kuru gürültüden başka bir etki yapmaz..

 

Farklı Düşünme Metodu

Farklı Düşünme Metodu Farklı Düşünme MetoduFarklı Düşünme Metodu Farklı Düşünme Metodu Farklı Düşünme Metodu Farklı Düşünme Metodu

 

 

Cevap Yaz