Farkındalık: Kişisel Gelişim

Sizde kişisel gelişim kitabı okuyup kendini geliştiremeyenler den misiniz ? (: Tam aradığım insan tipi.Aslında o kitaplar, seminerler sizin için yapılmıyor.Kendileri için yapıyorlar.Sırf para kazanmak için.Tıpkı benim bu siteyi açmamda ki neden gibi.PARA..

Başarılı olmuş kişilerin hayatlarını okuyorsunuz, ders çıkarıyorsunuz(!) Size ders çıkartmak için, sizinde başarılı olmanız için tüm bunlar anlatılıyor zannediyorsunuz değil mi? Hayır. Olay öyle değil aslında.
Kimse sizin milyoner bir iş adamı, sanatçı veya ünlü olmanız için çalışmıyor.Olamayacağınızı zaten biliyorlar.Yukarıda da dediğim gibi bunu sadece para için yapıyorlar.Tabii siz çok safsınız ve gerçekten sizin için uğraştıklarını sanıyorsunuz.Onlardan ümidi kesin artık.

Kişisel gelişim kitabı okudunuz ne oldu? Elinize ne geçti? Hayatınızda ne değişti ? Hiçbir şey.Sadece okumakla kaldınız, kendinizi avuttunuz.
Eminim başarı hikayelerini, kişisel gelişim kitaplarını okuyup ÇOK başarılı olmuş insanları duymuşsunuzdur. Duymadınız mı ? Ben de duymadım.Yok öyle birşey.O kitap tanıtımlarında duyduklarınız sadece sizi kitabı almaya itmek için boş bir vaatti, başka hiçbir şey değil.

Siz özel değilsiniz, siz seçilmiş değilsiniz.Sıradan bir insansınız.Kendinize özel olduğunuzu söylemeyi bırakın artık.Onca yıl söylediniz de ne oldu ? Arkanızı dönüp baktığınız da sadece yıkık dökük bir hayatı görüyorsunuz.Bu böyle olmak zorunda değil.Ve doğruyu söylemem gerekirse mutsuz olduğunuz hayattan mutlu olacağınız hayata açılan geçiş kapısı o kitaplar değil.Onları bir kenara bırakın hatta yakın.Çıkarın hayatınızdan.Aradığınız cevaplar o kitaplarda değil, sizin ruhunuzun derinliklerinde.Sizin içinizde..

Size şu zamana kadar çoktan yapılmış olması gereken ama maalesef hala yapılmayan iç aleminizi keşfe çıkaracağım.

Hazır olun..

Her şeye inanın, hiçbir şeye inanmayın..!

Cevap Yaz