Çakra Nedir ? Çakra Nasıl Açılır ?

Çakra kısaca enerji merkezidir. Bizim enerji bedenimizde bulunuyor ve çok fazla işlevi var. Duyguları kontrol etme, organlardan sorumlu olma. Hala tam olarak ne tür işlevleri olduğunu çözemediler. Bunlardan 7 tane var. Daha doğrusu 7 tane ana çakra var. Chakra diyede geçer. Naruto izleyenler bilir.. Evet her yazıda Naruto’yu anacağım (: Aslında çakra dediğimiz bu kadar yani çok fazla üzerinde durulacak bir şey değil. Üzerinde durulmaması daha iyidir. Basmayın üstüne.. Tamam kötü bir espriydi.

Önemli bir konu bu ama benim anlatabileceğim çok fazla ayrıntısı yok. İnsan sadece et ve kemikten ibaret değil. Ateistleri bilmem de durum böyle. E ruh var. Bunlar, bu işlerle uğraşanlar enerji bedeni demeyi daha çok tercih ediyorlar nedense. Bu enerji bedenin merkezi çakralar. Nasıl bu bedenimizin organları var aynı öylede enerji bedenin kendi organları var. İşte bunlar çakralar.. Normalde 7 tane ana çakra var ama vücudun bir çok yerinde sayısız küçük çakra var. 7 tanesinden sonra en meşhuru elimizin ayasında bulunan çakradır. Avuç içi yani..

Ne olduğunu anlattık. Peki nasıl açılır ? Ona bakalım birazcık da.                                                                                                Çakra açmanın bir çok yöntemi var. Meditasyonla, telkinle, yapay beyin dalgaları ile. Gerçi yapay beyin dalgalarıyla nasıl açabiliyor ya da açtıklarını iddia ediyorlar tam anlayamadım doğrusu. Aslında en sağlıklısı yaşam tarzını, yaşayışınızı değiştirerek açmaktır. İlk önce çakra neden kapanıyor, kirleniyor, düzgün çalışmıyor diye bakmak lazım. İnsanın yaşayışı, düşünce tarzı, yeyip içtikleri gibi etkenlerden dolayı sıkıntı çıkabiliyor. Bir insan hayvan ve hayvansal gıdaları terk edince genel olarak bir arınmışlık olur. Ama tabii sadece bu yetmez. Olumsuz düşünceleri hayatından çıkaracak, stresten falan uzak duracak. Bunlara dikkat etmek gerekiyor. Siz istediğiniz kadar oturun meditasyon yapın, telkin vs dinleyin. Tekrar nüksedecek bu durum. O yüzden parça yerine bütüne odaklanmak gerekiyor. Siz yaşamınızı doğru dürüst yaşayın işte yeyip içtiklerinize dikkat edin, duygusal durumunuza dikkat edin spor yapın falan o zaten otomatik düzelip yoluna girecek. Bunlara dikkat ederseniz çakra diye bir sorununuz kalmaz.

Ha ben müslümanım ne yapayım diyorsanız aynılarını yapacaksınız. Her insan spor yapabilir, yeyip içebilir, duygusal durumunu düzenleyebilir (:                                                                                                                                    Anladım demek istediğinizi aslında zikirle falan açılıp açılmayacağını soruyorsunuz. Buna mümkünse başka bir zaman letaif ve çakrayı birlikte anlatırken unutmazsam değineyim..

Cevap Yaz