Bunlar Hep İlluminatinin Oyunu

Aaa göz var, bu da illuminati..

Kusura bakmayın b.kunu çıkardınız..

Nedir Bu İLLUMİNATİ Dedikleri Şey ?

Bilindiği gibi illuminati bir örgüt falan değil. Resmi veya gayri resmi olarak öyle bir örgüt, kuruluş, oluşum YOK. İlluminati bir düşünce akımıdır. Örgüt değildir.

Hedefleri Ne ? 

Amaç, aydın bir dünya kurmak. Yani 2-3 kişi toplanmış, daha güzel bir dünya kuralım, hepimiz aydınlanalım, nirvanaya ulaşalım demişler.Bunu başkalarına anlatmışlar, onlarda “tamam abi bizde varız” demişler. Olmuşlar 11 kişi. Bunlarda başkalarına anlatmış bu güzel dünya düzenini. Sayıları olmuş 50, 100.. derken tüm dünyaya yayılmışlar. Bu ilk 2-3 kişi demiş anasını satayım herkese söyledik ama sadece söylemekle kaldık. Hiçbir değişiklik olmadı. Bari zengin olalım da alttan alttan insanları değiştirelim. Sonra bunlar yavaş yavaş diğerlerine demişler ki “Abi herkes 5 lira atsa iş tamam.” Neyse baba bu da tüm dünyaya yayılmış. Herkes ortaya 5 lira atmış. Bu 2-3 kişi tekrar buluşmuş. Demişler bir sürü paramız oldu da,  ee şimdi ne yapacağız ? Aralarından bir o. Çocuğu demiş ki “ben nasıl insanları değiştireceğimizi buldum..”

Ee anlat baba ?

“Anlatıyorum dinle, şimdi bunlardan 5’er lira aldık ya herkese 1’er lira dağıtıp tekrar 5 lira toplayalım.”

Ortancaları demiş ki ” Abi bu ibn.lik, ibn.liği geçtim bunlar m.l mı ki 1 alıp 5 versinler ?

” Lan geri zekalı direk 1 verip 5 almayacağız. Şimdi elimizde tüm dünyanın parası var. Dünya daki tüm tarlaları alıcaz. Onlara 1 lira verip çalıştırıcaz sonra biz mahsulleri onlara satıp 5 lira alıcaz… Bana şeytan söyledi. İleride elektrik bulunacak. Telefon, bilgisayar falan icad edilince onları da alır, satarız”

Ne g.v.tsın abi yhaa. Da.. bu insanları sömürmek oluyor bizim İlluminati(aydınlık) düşüncemizle ne alakası var ? İnsanlara bir faydası yok bunun, bu bildiğin şerefsizlik.

” Evlat, biz bu parayla kendi dünyamızı aydınlattık, diğerlerinin koy g.tüne.. Bizene.. ”


Yani gençler burada çok önemli noktalar var.

1. Eğer böyle bir örgüt olmuş olsaydı ve gizli örgüt diye nitelendirilseydi, siz GİZLİ olan birşeyi nasıl öğrenecektiniz ? Veya siz öğrendikten sonra adı GİZLİ ÖRGÜT olarak kalır mıydı ?

2. Siz zannediyor musunuz kendi çabanızla bu örgütü keşfettiniz ? (: Onlar bulunmak istemese siz onları bulabileceğinizi mi zannediyorsunuz ? Hiç düşündünüz mü ortalıkta illuminati diye bir sürü bilgi dolanıyor da bu bilgileri kim, nereden bulmuş ? Düşünmediniz.. Her zaman ki gibi..

3. Her göz gördüğünüz yere de illuminati yazmayın s…rim tahtınızı. YETER. Benim anlamadığım hiçbir bilginiz olmadığı örgüt hakkında atıp tutuyorsunuz, neden ? Ne biliyorsunuz o örgütün sembollerinden biri GÖZ ? Nereden duydunuz gözün illuminatiye ait olduğunu ? İnternetten.. İnternet kadar başınıza taş düşsün. Yav kardeşim deli misiniz divane misiniz anlamıyorum ki .. Bakın sizinle çok mantıklı bir şey düşüneceğiz şimdi. Farz edelim yeni bir element keşfedildi tamam mı. İnternetten bu elementin özelliklerini, nerelerde kullanacağınızı falan okuyorsunuz. Her gün bu elementle alakalı bir şeyler söyleniyor. Petrol yerine, hatta elektrik yerine bile kullanacağımız söyleniyor. Bir rivayette, bu elementin meteorla birlikte geldiği, dünyamız da bulunmadığı… Ortalıkta bir sürü bilgi var, yıllarca bu element hakkında konuşuluyor..

Aradan 20-30 yıl geçiyor. Eee bakıyorsunuz ne petrol yerine nede elektrik yerine kullanılıyor bu element. Hatta elementi 1 kere bile görmediniz. Bir kaç gün sonra bir bilim adamı televizyona çıkıyor ve diyor ki aslında böyle bir element yok, şaka yaptık.. Düşünün 20-30 yıl boyunca bu element hakkında yazılıp çiziliyor, herkes anlatıyor, faydalarını vs. Hatta bazıları taşı boyayıp yeni keşfedilen elementmiş gibi size satıyor. Şöyle şöyle faydaları var diye. Yani sizin bu elementin OLMADIĞINI düşünmenize imkan yok. Çünkü var.. Nasıl var ? E herkes var olduğunu söylüyor. “Ama elementi görmedin bile nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun varlığı hakkında ? ” Herkes var olduğunu söylüyor, o zaman vardır.. Görmeme gerek yok.. (:

Nerede kalmıştık.. Bilim adamı çıkıp böyle bir elementin olmadığını söylüyor, şaka yaptık diyor. Hatta biz bu konuyla alakalı sadece tek bir yazı yazdık ama o yazıdan sonra yazılan binlerce yazı sanki kulaktan kulağa oynarmışçasına sürekli değişip, ağacın kökleri gibi her tarafa yayıldı. Bir çok efsane türedi.. Ama tekrar ediyorum böyle bir element yok, gerçekten şaka yaptık.. Peki bilim adamı bu açıklamayı yaptıktan sonra ne mi oldu ? 2 hafta sonra trafik kazası sonucu öldü. Ve ardından gelen açıklamalarda bilim adamının aslında deli olduğu söylendi.. (: Halk bilim adamına inanmadı. Çünkü onun açıklama yapması hiçbir şey ifade etmiyor. Ortada bu konuyla alakalı binlerce makale var. Yıllarca televizyon programlarında bu element konuşuldu. Üstelik bilim adamları tarafından. Bunlara inanmayacağız da delirmiş bilim adamına mı inanacağız ?

(Biraz açıklayayım anlamamış olabilirsiniz. Her zaman ki gibi.. (:

O bilim adamı aslında gerçeği söylüyor. Element yok. Ama yaptığı şaka çığ gibi büyüyüp kontrolden çıkıyor. Ne kadar şaka yaptım dese de kimse inanmıyor. Bu illuminati deki aynı mevzu. O kadar kitap okudum bu konularla alakalı. Hepsi birbirinin kopyası. Okuduğum kitaplardan öğrendiğim tek bir şey var; “Bizi birileri yönetiyor ama kim olduklarını bilmiyoruz..” 😀 Gerçekten sadece bunu anlatıyorlar, hiç bir bilgi vermiyorlar. Alıp okumayın yani boşuna. Okuyup arkadaş ortamlarında hava atacağız diye uğraşmayın. Boş iş. Yıllarca araştırdım çünkü biliyorum. İlluminati yok. Ama alttan iş yürütüp, dünyayı kontrol edenler var. Bunların kim olduklarını öğrenseniz bile elinize hiçbir şey geçmeyecek, hiçbir şey değişmeyecek. O yüzden ne yapıyoruz ? Başlangıcında ve sonunda farklılık olmayan şeyleri yapmıyoruz. Yani yaptığınız hiçbir şey değişmeyecekse, bir şey kazanamayacaksınız o işi yapmıyorsunuz. Çünkü onlara boş iş deniyor.. (: Ha herkes sözümü dinleyip dediklerimi yapsa zaten onlar sizi yönetemeyecek. Ama dediklerimi kimse yapmayacağı için söylemiyorum…. Belki ileride yazarım 1-2 bir şey..)

2 dk da çok da güzel uydurdum haa.. Neyse..

Sizin illuminati meselesi de buna benziyor.. Bence 2 seçenek var.

1- Ya yukarıda ki element hikayesinde olduğu gibi, bir deli kuyuya taş attı, 6 milyar insan çıkaramadı.

 

2- Ya da böyle bir örgüt var.Ama aklıma bir soru geliyor bu sefer. Var, ama bu örgüt neden kendini ifşa etsin ? Bence insanlar arasında paranoya oluşturmak, karşınızda büyük bir gücün olduğunu gösterip sizi sömürmelerine ses çıkarmamanızı istiyorlar gibi.. Yani algı şu; “Biz çok büyük ve güçlüyüz. Her yeri, herşeyi kontrol ediyoruz. Bize direnemezsiniz. Bu bile bizim kontrolümüz de. O yüzden dönün arkanızı” 😀 Yok ciddiyim. Tek açıklaması bu.Daha bir sürü sebep olabilir. Ama yazılanları okursanız kendileri hakkında hiçbir bilgiye ulaşamazsınız. Evet 🙂 Haklarında yazılan binlerce şey vardır ama hiçbiri onlar hakkında bilgi vermez. Şaşırtıcı değil mi ? 🙂

Şöyle düşünün, bir tane elma var. Ve ben diyorum ki elma kırmızı, elma biraz yuvarlak, elmanın sapı kopmuş vs. Başka birisi de diyor ki, elma masada değil ağaçta duruyor, elma kırmızı gibi ama sararmaya başlamış, elma sanki yamulmuş, elma ağaçta duruyor ama her an düşebilir..  Ne öğrendiniz bundan ? 1 tane elma var, elmanın rengi, şekli ve durduğu yer değişiyor sadece. Bu kadar.. Ama sıkıntı şu. Sadece dışarıdan bakarak elmayı tarif ediyoruz. Elmanın tadını bilmiyoruz, kaç çekirdeği var bilmiyoruz, içinde ne var bilmiyoruz, çürümüş mü çürümemiş mi, içinde kurt var mı yok mu ? Hiç birini bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey 1 tane elma var.. 🙂 İlluminati olayı da aynen böyle. Hatta bundan daha kötü. Neden derseniz, yine elmayı tarif ederken elmayı görüyorduk. Burada illuminatiyi görmüyoruz bile. Peki neye göre konuşuyoruz ? Bilim adamının yazdığı bir makaleye bakarak. Geri kalanı artık hayal gücümüze kalmış, atmasyon.

Yukarıda dediğim gibi o gözün illuminatiye ait olduğunu bilmiyorsunuz bile. Bu konularla alakalı çok kitap okudum. Adam tüm örgütlerinden bahsetmiş. Bahsetmiş de nereden öğrenmiş ? Ses yok..

Bu yüzden inanmayın böyle şeylere ve vaktinizi boşa harcamayın. Araştıracaksınız bu örgütleri yıllarınızı vereceksiniz.. Sonra.. Elinize hiçbir şey ama hiçbir şey geçmeyecek. Sadece değerli vaktinizi boşa harcayacaksınız. Kendimden biliyorum. Ve şunu unutmayın.

Yaptığınızda, yapmadan önce ve yaptıktan sonra hayatınızda hiçbir değişiklik oluşturmayacak hiçbir şey yapmayın..

Bu tür gizli örgüt diye tabir edilenler sırf siz oyalanın diye, çocuğun eline verilmiş oyuncak gibi.. Ağlamasın diye ağzına tıkılan meme gibi.. Sırf paranoya oluşturmak, sizi gizli birşeyi keşfetmenin mutluluğuna eriştirmek(egonuzu tatmin edip sanki dünyayı kurtarmışçasına hiçbir şey yapmadan boş boş gezmenize sebep olacak), gizli olan her şeyi biliyormuşsunuz algısı oluşturup sizi sömürmelerine ses çıkarmamanızı hedefliyorlar. Her şeyi biliyorsunuz, gizli örgütlerin sizi yönettiğini biliyorsunuz ama sadece o kadar…BİLİYORSUNUZ. Ses çıkarmak yok, isyan etmek yok. Karşı çıkamazsınız zaten çünkü sizde öyle bir algı oluşturmuşlar.. sokakta … s.. ses çıkarmazsınız, ÇIKARAMAZSINIZ..

 

“Abi bu …. un giydiği tişörtte göz var, bu da illuminatinin adamı. Hep bunlar yönetiyor dünyayı..”

ee napıyım lan ?

“Öyle işte abi o kadar. Başka birşey yok. Bilgin olsun diye söyledim. Ortamda böyle gizli örgütlerden falan konu açılırsa dediklerimi söylersin şeklin olur..”

.

.

.

Abi vurma tamam abi..  Ahhhh..

(:

Bunlar Hep İlluminatinin Oyunu

Edit: Size kısaca, çocuk gibi ortalıkta dolaşıp, “şu illuminati, şu gizli örgüt” demenizden rahatsız olduğumu ve yaptığınız şeyin acayip saçma bir şey olduğunu söylemek istedim. Ama yine de, ileride bu konuyla alakalı salt bilgiyi size vereceğim.. 

Cevap Yaz